„Tvoříme spolu“ - Řemeslo pro rodiče a děti

Workshopy pro celou rodinu rozzáří váš volný čas, ať už o víkendu nebo během všedních dnů. Společné tvoření s dětmi má veliké kouzlo. Přináší sdílení radosti a dobrodružství přítomného okamžiku. Možná se na chvíli stanete rovnocennými parťáky, kteří spolu objevují něco nového. Vytvoříte nezapomenutelné zážitky. Až se jednou vašich dospělých dětí někdo zeptá, co dělaly rády s mámou nebo tátou, tak se možná v myšlenkách znovu ocitnou s vámi v Řemeskůlně nad prvním společným výtvorem.„Učíme se s mistrem řemesla“ – Řemeslo pro děti

Workshopy pro děti vede zkušený řemeslník, který dětem představí řemeslo v celé jeho kráse. Děti budou tvořit, zkoušet, objevovat. Je to kreativní zážitek. Zároveň povzbuzuje lásku k řemeslu, úctu k práci a rozšiřuje dětem přehled o tom, co si v životě mohou vybrat jako práci nebo tvůrčí koníček.

Těšíme se na vás! Veronika a Martina


„Pro relax a proti vyhoření“ – Řemeslná terapie pro zaneprázdněné

Objevte nejstarší a nejpřirozenější relaxaci, která existuje. Pro vyčistění hlavy a uvolnění od stresu nemusíte dlouze meditovat ani mučit své tělo ve fitku. Přijďte si do Řemeskůlny něco vyrobit. Řemeslná práce a soustředění se na detaily při vytváření vlastního díla vás rozzáří novou energií, radostí a inspirací. Nemusíte nic umět, vše vás naučíme.Příměstské tábory s řemeslem (Praha)

Na léto 2020 připravujeme s našimi partnery a odbornými řemeslníky příměstské tábory. Během nich si děti vyzkouší různá řemesla. Dozví se více o jejich historii. Budou trénovat zručnost a užívat si radost z vytváření vlastních výrobků. Na táborech Řemeskůlny si děti přirozeně utváří přátelský vztah k ruční práci a řemeslu, tedy zručnost a umění, které mohou využít v mnoha oblastech budoucího života.Osvětové akce o řemeslu

Organizujeme semináře, panelové diskuze na téma praktické výuky a řemesel. Na našich setkáních otevíráme různá aktuální témata o řemesle v Čechách, například jak řešit nedostatek řemeslníků, kde sehnat kvalitního řemeslníka nebo jak pracovat s učni.